SC FUNKINEOFIT S.R.L.

Nume beneficiar: Papp Gheorghe Ludovic

Email: ludovic.papp@gmail.com

Localitatea: Timisoara, jud Timis

Domeniul de activitate: Principală: 7220 Cercetare- dezvoltare în stiinte sociale si umaniste Secundare: 6399 Alte activitati de servicii informationale 5819 Alte activitati de editare

Descrierea generala a activitatii:

1) Titlul proiectului

Infiintarea societatii IMPROVE YOURSELF SRL — un stil de viata santatos, prin miscare; îmbunătățiți calitatea vieții prin activitati sportive regulate, monitorizate și adaptate, activitati recreative si distractive accesibile pentru toata lume, prin oferirea unei tchnologii sportive moderne, unui public mai larg, în Timişoara.

2) Ideea de afaceri

Ideea de afacere vizează infiintarea unei intreprinderi care sa ofere servicii profesionale sub forma de suport personalizat şi controlat, in urma unor testari a parametrilor fizici/umani cu ajutorul si implicarea profesioniştilor din sănătate, sport, agrement si social, având ca baza de lucru sisteme si echipamente ce incorporeaza noi tehnologii moderne si de preciziebazate pe interdisciplinaritate. Indiferent de obiectivul clientilor nostri: dorinta de a slăbi sanatos, cresterea masei musculare, recuperarea dupa efort, prevenirea accidentarilor, testari personalizate a parametrilor fizici, pregatirea pentru competitii sportive profesioniste sau de amatori din domenii variate ( alergare, ciclism, inot, jocuri de echipa sau individuale), imbunatatirea rezistentei la efort si cresterea capacitatii de viata post COVID-19, prevenirea accidentarilor in competitii sau in afara acestora sau pur și simplu satisfacerea dorintei fiecaruia dintre noi de a ne simțiţi mai bine în corpul nostru si a avea o calitate a vietii crescuta, in siguranta si cu minim de efort depus, aceste lucruri sunt posibile utilizând serviciile noastre. Venim inspre clientii nostri cu teste, tipuri de exerciții dintre cele mai potrivite şi cele mai adaptate morfologiei clientului şi monitorizam progresul, generând (prin analizarea informatiilor culese si a datelor stocate) rapoarte si formulare personalizate. Toate acestea cu ajutorul unui sistem multistatie robotizată, cu mai multe metode pentru antrenament şi reabilitare, care interacționează cu utilizatorul final prin măsurarea, controlul şi adaptarea sarcinii în timp real, folosind o varietate de moduri: excentric peste maxim în lanţ cinetic închis, izometric în cinetică deschisă, un concept ce ridica standardele de testare, evaluare, antrenament, refacere si stil de viata sanatos, in sportul profesionist, amator si de masa.

Prezentarea resurselor

Echipamente:

Echipamente hardware noninvazive, portabile marea majoritate dintre ele, usor de folosit, nepoluante si cu consum redus de energie.
– Statie robotizata testare si antrenament Kineo excentric/ concetric cu greutate variabila, neurocognitiv,biofeedback in limp real si variate nivele de viscozitate fara efort sustinut si durere.
– Sistem de analiza a profilului muscular si I RM Myotest Sport
– Sistem testare si antrenament RMETNO2, capacitate de efort, balans postural PI 00, oxygenare la nivel celular
– Sistem NIRS SMART Moxy Senzor- analizor al oxygenului din musculatura in timp real (SMO2)

Imprimanta wirelles si sisteme IT &C, mobilier minimal pentru amenajare spatiu:

• Se vor pune la dispozitie din surse proprii, alaturi de diverse materiale si obiecte de birou necesare desfasurarii in bune conditii a activitatii din cadrul studioului.
  • Mentionam ca spatiul nu necesita dotari speciale, ci doar instalarea echipamentelor de mai sus

Resurse umane:

• Administrator – responsabil activitati de birou, promovare si manageriale
  • Operator sisteme – responsabil echipamente/asistare procese de antrenament si testare
  • Operator date/promoter – responsabil generare de rapoarte finale/ fise personalizate pe client, mentinerea relatiei cu clientul si promovare

Descrierea produselor

Servicii testare si editare informatii parametrii fizici evaluati

***Testarea musculara non-invaziva a subiectilor si achizitia de date si informatii primite de la diversele combinatii dintre dispozitivele electronice existente in dotarea studioului de cercetare si performanta umana avind ca si rezultat final un raport, tip fisa de rezultate, propuneri antrenament, trasabilitate în timp personalizate.

Servicii de antrenament personalizat

*** oferirea de programe si protocoale personalizate de antrenament folosind echipamentele din dotarea studioului ( excentrinc/ concentric, putere, reactie, anduranta, cardiorespirator, RMET, post covid-19, managementul grcutatii si a accidentarilor, evaluari si antrenament de perfomanta pentru juniori si seniori
din sportul profesionist, amator si de masa, fitness management), inclusiv asistarea clientilor in executare corecta a programelor si timpilor de executie pentru a se obtine obiectivul vizat, acela de a ajuta organismul in refacere si obtinerea de performante cu minim de efort si maxim de satisfactie.

Piața vizată

Piata vizata este cea a cluburilor sportive, atât profesioniste cât si pentru publicul larg, centre de fitness, antrenori, preparatori fizici, persoane individuale din sportul amator, centre si studiouri de reabilitare, kinetoterapeuri, fizioterapeuti, universități şi institute de cercetare pentru anumite studii specifice in domeniu sau testarea propriilor echipe sportive, sau sportivi care pariază pe cea mai recentă tehnologie disponibila pe piata pentru a-si spori rezultatele, performanța, reputația, imaginea si nu in ultimul rand, veniturile. Utilizatorul final al conceptului nostru de sport, sanatate, preventie si stare de bine va avea acces la cea mai
completă şi eficientă gamă de programe de instruire, precum şi la opțiuni de testare variate, având acces facil la servicii demne de un laborator de inalta tehnologie.

Daca vrei sa trimiti un mesaj catre SC FUNKINEOFIT S.R.L. o poti face utilizand formularul de mai jos